Hemma i Stockholm

Hej på er <3
Nu har vi precis landat hemma i Stockholm efter en mindre rolig bilfärd. Vi satt helt stilla längst med E20 efter en fruktansvärd olycka som inträffade precis framför oss. På kort tid kom det hela 10 ambulanser, brandbilar, poliser med mera. Olyckan handlade om en krock mellan fyra personbilar och en lastbil.. Jag är så glad över att vi kom hem helskinnade efter denna hemska resa. Hoppas verkligen att allt gick så bra det kunde gå med dem inblandade.
När vi kom hem gick jag raka vägen till posten för att hämta paket. Sedan har jag packat upp och börjat packa inför Paris. Det är snabba vändningar här haha.
I morgon blir det jobb på kontoret och samma sak på tisdag då det är min sista dag på Mildh Press. Blandade känslor inför detta <3 Har ju trots allt jobbat här i över ett år..
Nej nu måste hag fortsätta fixa här hemma. Vi hörs så klart i morgon.

ps.. angående alla inlägg om Israel som jag lovat er kommer. Jag vill bara lägga lite extra tid på dessa så att det blir bra. Förhoppningsvis kommer ett inlägg upp snart.
Puss

Några snabba bilder vi tog vid en utsiktsplats i Jerusalem Bakom mig ser man gamla Jerusalem.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *