Vaccin, fika och parkhäng

God morgon söndag <3
Vi alla är lite trötta idag. Det blev en rätt sen lördagskväll för familjen igår. Vi hade mys-mello-fest här hemma med våra vänner och grannar. SÅ kul. Det blir ju så mycket roligare att ha såna här kvällar med barnens vänner också. Vi beställde hem Wolt-mat, indiskt kvällen till ära. Indisk mat är alltid så gott och jag har svårt att tröttna. Barnen lekte, dansade, åt snacks och hade det så roligt. Vi vuxna också såklart. Men melodifestivalen och dess bidrag igår var ju ingen höjdare alltså.. Hoppas på bättre bidrag kommande vecka 🙂

Vi började lördagen på stan! Jag hade en inbokat tid för TBE vaccination. Jag har varit vaccinerad mot detta i alla år, men nu var det dags att fylla på. Så viktigt! Ni som inte är vaccinerade, spring och gör det nu. Leonard höll mig så fint i handen när jag fick spruta. Han sa ”om du är duktig nu mamma Jennie så ska jag köpa en leksak till dig i leksaksaffären” <3 Älskling!
Efter vaccinet gick vi och fikade / lunchade på Thélins. Familjefika kan vara det mysigaste jag vet. Både Leonard, Livia och jag älskar helgfika och vi är rätt bra på att unna oss det hehe. Efter fikat blev det en sväng till Vasaparken. Men det var så isande kallt så vi stod ut i 45 minuter innan vi åkte hem.

Hoppas ni har en fin helg 🙂

Mamma Jennie fick en spruta och Leonard ville såklart stötta mig 🙂

    God fika på stan 🙂

Leonard älskar ”bulle med socker på”

Nyvaken liten älskling

Inget häng i Vasaparken utan en korv säger Leonard.

Mys med vänner 🙂 Lilla B fick låna Noals hårband

Indiskt och mys

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *